Syn Gr.1 vítězů z rodiny Linamixe vydražený za 500.000 dolarů je nejvíce ceněným plemeníkem, který kdy vstoupil na českou půdu. Svoji třídu prokázal jak na dráze, tak v chovu. Pojďme se podívat na jeho profil blíže.

Špičkové pedigree – otec Storm Cat (USA) mnohonásobný šampión plemeníků v USA, matka Luna Wells (IRE) sama zvítězila v Gr.1 a doběhla pátá v Prix de l’Arc de Triomphe. Cat Junior má velmi silnou mateřskou stranu, která již vyprodukovala několik špičkových plemeníků jako je šampión-plemeník Linamix (FR), který je polobratrem matky.

Top Mílař – Cat Junior patřil ve svém tříletém věku k mílařské špičce Evropy, když mocně finišoval čtvrtý v Prix Jean Prat Gr.1, pouhou jednu délku za multi-šampiónem Raven’s Pass nebo zvítězil v Gr. 3 v Meydanu stylem start-cíl. Svoji rychlost prokázal druhými místy hned v pěti Gr. 2 zkouškách na 1400m v Anglii a v Prix de la Foret Gr.1, když doběhl těsně čtvrtý za jednou z nejlepších klisen historie turfu Goldikova.

Skvělé výsledky v chovu – Tam kde plemeníci jako Desert Style, Authorized, Literato, Silver Frost, Kapgarde a jiní selhali, Cat Junior dokázal vždy dát nejlepšího potomka z matky. Cat Junior má skvělé statistiky efektivity potomků, když ze 106 potomků průměrný potomek se dokáže umístit či vyhrát v každém druhém dostihu (zdroj France Sire). Těchto výsledků dosáhl i přesto, že z rukou původních švédkých majitelů se dostal do menšího hřebčína ve Francii, který zdaleka nedisponuje exkluzivními matkami jako velké hřebčíny. Z českého prostředí je známý Donuts Reyor, vítěz dvou velkých francouzských handicapů o 52 a 55.000 EUR a Listed v Bratislavě, kde zdemovoloval svoji konkurenci velmi lehce o 5 délek. Ve Francii dokázal dát vítěze na distanci 1400m-2400m, ale i 3000m a překážek. Cat Junior dává rané a tvrdé potomky (Mageqs Dralliv 69 startů, 6 vít., 22 um.), kteří mají velkou bojovnost v cílové rovince a dokáží se prokličkovat z kterékoliv pozice s drtivým speedem. Potomci Cat Junior dokázali vyhrát první dostihy pro dvouleté jak ve Francii, tak i Španělsku. Cat Junior má nemalou produkci potomků ve Španělsku z působení na hranicích mezi Francií a Španělskem.

Co o Donuts Reyor řekl Václav Luka ml. “Donuts Reyor byl zosobněním snů každého trenéra a majitele. Byl to obrovský bojovník a neúnavný běžec. Menežovali jsme ho trochu jinak, ale jsem přesvědčený, že kdyby zůstal zdravý, stoprocentně by nakonec získal status blacktype. Rozrazil si prostor před sebou a vecpal se mezi dvojici soupeřů stylem, k němuž by se většina dostihových koní neodhodlala, ani kdyby je žokej prosil. Nic podobného jsem do té doby neviděl. S kočičí obratností začal bělouš manévrovat klubkem koní. Cvalový skok doleva, jeden rovně, další doprava. Slalom, za jaký by se nestyděla ani Šárka Strachová. Tenhle kůň se kontaktu se soupeři fakt nebál a zároveň se mu na minimálním prostoru dokázal geniálně vyhýbat. A při veškerém manévrování dál nabíral rychlost. Jakmile prokličkoval mezi koňmi a měl před sebou konečně volný prostor, začala jeho hlava kmitat ještě rychleji. V cíli byl o nos první…”zdroj server Jezdci.cz